×

Ondernemen in de coronacrisis: het verhaal van Naron

Vrijdag 22 mei 2020
Terug naar overzicht
Deel dit artikel
We beleven momenteel allemaal uitzonderlijke tijden, waar je je niet op kunt voorbereiden en waar je creatieve ondernemerschap op dit moment alles van je vraagt. Wij denken dat bij jullie als ondernemers nu de voornaamste vraag is: hoe overleef ik deze tijden? Hoe kan ik zorgen dat omzet blijf draaien en hoe blijf ik in beeld? Wij laten een aantal collega’s van u aan het woord over hoe zij in deze tijden omgaan met bijvoorbeeld het (eventueel) sluiten van de winkel of het drastisch afnemen van klanten. Dit keer is Nathalie Richheimer, eigenaresse van Naron, aan het woord.
 
Naron staat bekend als de lingeriewinkel voor grote cupmaten. De zussen Nathalie en Sharon verkopen al sinds 1996 badkleding en lingerie vanaf cup E t/m cup P. Naast de winkel in Breda, timmert Naron al jaren online aan de weg. ‘As we speak’ wordt de laatste hand gelegd aan een volledig nieuwe digitale infrastructuur van het bedrijf inclusief nieuwe webshop. Innoveren zit de zussen in het bloed en dat komt nu goed van pas. Dit neemt alleen niet weg dat corona ook voor Naron een grote uitdaging is waarvan niemand op dit moment de uitkomst kent.
 
Zijn jullie open gebleven of gesloten geweest? En waarom?
“Wij zijn altijd open gebleven. We zien wel dat er veel winkels dicht zijn en dat er weinig winkelend publiek is.”
 
“Waarom we open zijn gebleven? Omdat elke euro telt. In februari zijn we gestart met nieuwe digitale infrastructuur inclusief een nieuwe webshop en er is daardoor heel veel werk te verzetten voor iedereen. Hierdoor kunnen we mensen aan het werk houden. Vanaf dag 1 hebben we ons strikt aan de RIVM regels gehouden. Enige tijd geleden kreeg ik van verschillende teamleden te horen dat ze zich in het begin wel afvroegen waarom we niet dicht gingen, maar dat ze het achteraf heel goed hebben begrepen en er zelfs blij mee waren dat ze nog ‘gewoon’ en veilig naar hun werk konden.”
 
Wat zijn de belangrijkste maatregelen die jullie in de coronacrisis genomen hebben om de winkel ‘draaiende’ te houden?
“We hebben op afstand meegekeken in de paskamers. Ons team is zo goed getraind dat dit heel goed lukt. Daarnaast hebben we virtuele passessies geïntroduceerd. Dit hebben we nog niet veel toegepast. Toch spannend en nieuw in lingerieland, wat heel begrijpelijk is. Als meer collega’s dit gaan aanbieden, wordt het hopelijk steeds populairder. Dus: spread the word!”
 
“Ook introduceren we binnenkort een online agenda om volledig op afspraak te kunnen gaan werken naast de vrije inloop. Net als bij restaurants ben je zeker van een plekje in een paskamer en ben je zeker van begeleiding van één van onze experts als je een reservering hebt geplaatst. Zo niet, dan bestaat de kans dat iemand moet wachten of wordt gevraagd om later terug te komen. De voordelen hiervan zijn dat klanten geen uren hoeven te wachten voordat ze geholpen worden in het hoogseizoen. Daarnaast spreiden we de bezetting in de winkel met het maximum aantal toegestane personen. We spreiden het helpen van klanten, waardoor we meer aandacht hebben voor hen en uiteindelijk ook meer omzet gaan realiseren. Daarnaast kunnen we veel beter de bezetting plannen van ons team. Wij zien dit als een nieuwe toekomst, maar ook nu is het innovatief en zou het ons heel erg helpen als andere collega’s dit ook zouden gaan toepassen.”
 
Welke maatregel was het lastigst om in de praktijk te brengen. Waar liepen jullie het meest tegenaan?
“Niets, mijn team staat open voor alles. We hebben samen 1 missie en dat is overleven!”
 
Hoe blijven jullie met de klanten in contact nu het rustiger is in de winkel?
“Via onze nieuwsbrief, een speciale Corona pagina op Naron.nl, onze social mediakanalen, video’s, et cetera. Ook hebben we onlangs een blog gepubliceerd over bh’s en bikini’s shoppen in Corona-tijd bij ons in de winkel. Je vindt de blog hier: https://www.naron.nl/blog/bhs-en-bikinis-kopen-in-corona-tijd”
 
Wellicht de belangrijkste vraag: Hoe werken de genomen maatregelen in de praktijk?
“We proberen alles uit en sommige zaken zullen wel gaan werken en anderen niet. De RIVM maatregelen zijn wat ze zijn en zijn inmiddels algemeen geaccepteerd. Klanten die zich hier niet aan willen houden, vragen we om na de Corona-tijd terug te komen.”

Jouw verhaal hier?
Wil jij graag jouw verhaal delen? Stuur dan een mail naar g.arts@gpmedia.nl. Vermeld daarbij de naam van de winkel en stuur tevens een foto van jouzelf (of jouw team) mee!